Co na bolavé prořezávající se zoubky? Jantar!

Co na bolavé prořezávající se zoubky? Jantar!

Jak správně vybrat

Ideální je vybírat kámen osobně, abyste viděli, že spolu harmonizujete. Nacítit se dá i na dálku, aby Vám byl vybrán a zaslán ten správný, a koupit ho tak přes eshop.
 
Při výběru se řiďte svými pocity a intuicí.
 
Darovaný kámen má ještě větší sílu.

Bezpečí

Korálky pro děti jsou navlečené na hedvábnou niť s velkou pevností, mezi jednotlivými korálky jsou uzlíky, takže nehrozí nebezpečí rozsypání. Mají navíc speciální bezpečnostní uzávěr, který při větším tlaku povolí.
 
V praxi zjistíte, že se nesetkáte s tím, že by dětem korálky na krku vadily.

Význam a účinky jantaru

U dětí se jantarové korálky používají převážně proto, že mají protizánětlivé a analgetické účinky tlumící bolest při růstu zubů. Děti nosící jantarové korálky jsou ale celkově více klidnější a relaxované.
 
Vlivem tělesného tepla se z jantaru uvolňují éterické esence zmírňující bolesti - tím, že jsou nošeny na krku, působí přímo na zoubky.
 
V tradiční medicíně se dále používá k léčbě alergií, ekzémů, bronchitidě, artritidy, revmatoidních bolestí, infekcí, zánětů uší a cestovním nevolnostem nejen u dětí, ale i dospělých.
Značně posiluje psychiku lidí se sebevražednými sklony a depresemi.
Aktivuje pozitivní mysl, vůli a trpělivost a díky tomu přirozeně a důkladně podporuje léčebný proces všech druhů nemocí. Daruje nám rovnováhu, spokojenost a mír duše, ochraňuje jako talisman před zlými silami...
Zprostředkovává vhled a ukazuje jak se v životě realizovat. Propůjčuje také šťastnou ruku při podnikání.
V tělesné rovině očišťuje organismus, vyrovnává trávicí a hormonální systém, čistí a posiluje játra. Léčí dýchací cesty, astma, bronchitidy, poruchy žaludku a střev, kameny v močovém traktu, brání před nemocemi ledvin a jater, snižuje horečku, infekci, léčí žlučník, bolesti uší, oční problémy, revma, žaludek, odstraňuje závratě a slabosti pomáhá při léčbě ohluchnutí, zabraňuje padání vlasů.

Jak o ně pečovat

Stejně jako každý kámen, tak i jantar, by měl nosit pouze jeden člověk. Naladí se tak navzájem na svou energii a budou si moci být maximálně prospěšní.
 
Jantar je citlivý na pot a kosmetiku. Používáte-li tedy tělové mléko a podobné přípravky nebo se výrazně potíte, noste raději kámen na tričku. Díky zavěšení na krku bude mít i tak přímý kontakt s kůží.
Stejně jako i my, potřebuje si jantar občas odpočinout. Doporučuje se tedy nenosit jej 24 hodin denně, ale občas sundat (např. na koupání), nechat odpočinout a očistit případně nabít.
Jantary čistíme krátce pod vlažnou tekoucí vodou. Díky tomu odvedeme negativní energii z kamene, ten nám za to dlouho vydrží krásný, nepopraská a bude připravený opětovně vytahovat negativní energii z těla pryč.
 
Nabíjíme je krátce na nepřímém slunci. Na přímé slunce pozor, je velmi citlivý na teplo a sluneční parsky.
Jantary jsou citlivé na pot a kosmetiku, před koupáním ve vodě s oleji či jinou kosmetikou je lepší je sundat.

Další využití

Můžeme je využít například k výrobě jantarové vody, která má také léčebné účinky. Potíráme s ní exémy, kožní problémy, vyrážky, alergie i drobná zevní poranění.

Návod na její přípravu:

  • Do pramenité či minerální vody bez jakýchkoliv příměsí vložíme vybraný kámen předem očištěný a nabitý a necháme působit přes noc.
  • Postiženou pokožku druhý den jantarovou vodou potíráme, případně připravíme koupel.

Barvy jantaru

Průhledný jantar - základní barva ztuhlé pryskyřice. Asi 10% jantaru je průhledného nebo jen s nádechem nějaké barvy. Průhledný jantar se ale většinou nalézá jen jako malé kousky. Nálezy větších kusů průhledného jantaru jsou vzácné a cenné.

Červený jantar - zbarevní do červena, od oranžové až po temně černou je velmi vzácné (0,5% nálezů). Často se ho dosahuje uměla zahříváním jantaru se žlutým zbarvením.

Žlutý jantar - nejvíce rozšířený ze všech barev (70%).

Bílý jantar - je clem vzácný (1-2% nálezů). Bývají v něm nádechy jiných zbarvení, většinou není čistě bílý ale vytváří různě struktury a "ornamenty".

Modrý jantar - nejvzácnější zbarvení jantaru - tvoří jen 0,2% nálezů. Nejčastěi se tento nádech objevuje spoku s bílými jantary.

Zelený jantar - je také celkem vzácný (2%). Zeleně zbarvený jantar je velmi zajímavý pro svou "cukrovou strukturu".

Černý jantar - je docela rozšířený (15%). Je oblíbený, protože se v něm nejčastěji nalézají uchované části rostlin a hmyzu.

Napsat komentář

* Jméno:
* E-mail: (nezveřejněno)
   Web: (URL stránky s http://)
* Komentář:
Opíšte kód